13 juni 2024 - 15:30 - Cultuur
In de rechtbank van Haarlem stond rapper Ali B woensdag terecht voor beschuldigingen van verkrachting van drie vrouwen. Ali B barste in tranen uit en hield vol dat hij onschuldig is.
De zitting begon met de rapper die zijn verklaring voorlas en emotioneel werd bij het uitspreken van zijn eerste woorden. De zaak, die werd onthuld door het programma ’Boos’, heeft de rapper naar eigen zeggen zwaar getroffen. Hij beschrijft hoe hij 2,5 jaar heeft moeten wachten op de behandeling van zijn zaak, terwijl zijn professionele en persoonlijke leven eronder leden. Ali B verklaart dat hij zich altijd correct heeft opgesteld naar de rechtbank, ondanks zijn behoefte om zaken in "de juiste context" te plaatsen.
Lees ook: Ali B wil zichzelf verdedigen tijdens rechtszaak
De beschuldigingen richten zich op drie specifieke gevallen, waaronder aanranding en verkrachting, die plaatsvonden tijdens uiteenlopende omstandigheden zoals een verblijf in een hotel in Marokko. Ali B heeft naar eigen zeggen geen actieve herinnering aan de meeste beschuldigingen, maar erkent wel dat hij seksueel contact had met andere vrouwen tijdens een schrijverskamp van Ronnie Flex in Heiloo. Hierbij benadrukt hij dat dit gebeurde terwijl zijn echtgenote zwanger was, wat hij "ongemakkelijk" noemt.
Ali B vertelde in tranen over hoe hij zijn werk en relaties verloor en hoe de pijn van zijn gezin en zijn moeder hem het meest heeft geraakt. "Ik ben vreemdgegaan, zij hebben niets misdaan. Ik had liever helemaal geen familie gehad en in de gevangenis gezeten. (...) Ik zit met een vrouw die 20 jaar bedrogen is. Ik heb haar onrecht aangedaan. Ik heb niet alleen ontkend tegen haar, maar heb zelfs gezegd dat ze gek is. Zij is echt slachtoffer van alles."
De slachtoffers, waaronder Voice-finaliste Jill Helena en zangeres Ellen ten Damme, hebben in de rechtbank ook verklaringen afgelegd. Jill Helena benadrukte in haar verklaring dat Ali B moeite heeft met het accepteren van een ’nee’, terwijl Ten Damme en Naomi M. hun verklaringen door hun advocaat lieten voorlezen. Deze verklaringen beschrijven diepe emotionele en fysieke littekens als gevolg van de gebeurtenissen.
Lees ook: Ali B: "Onbegrijpelijk dat justitie niet alle zaken seponeert"
Na de zitting, die zes uur duurde, werd besloten om de zaak op donderdag te hervatten met nieuwe getuigenissen. Ook moet de officier van justitie de eis bekendmaken.
Ouders in zee verdwenen Medhi Narjissi bezoeken rampplek in Zuid-Afrika
Jamal Ben Saddik maakt comeback in Glory-ring
Dubai levert oom doodgeschoten Firdaous (11) uit aan België
Historisch: Marokko start productie militaire voertuigen
Lamine Yamal vandaag 18: de dag dat Barça een fortuin investeert
Israëliërs massaal terug naar Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken