28 augustus 2020 - 16:20 - Marokko
Ammar Belhimer, Algerijnse minister van Communicatie en woordvoerder van de regering, heeft laten weten dat Algerije het initiatief steunt van Koning Mohammed VI om de verschillen tussen de twee landen op te lossen.
In een interview met het Russisch persagentschap Sputnik verklaarde de regeringswoordvoerder dat Algerije "voorstander is van elk initiatief gericht op opbouw en hereniging".
Belhimer heeft ook opgeroepen tot een dialoog tussen zijn land en Marokko. Hij pleit voor legale middelen en transparantie die de specifieke kenmerken en soevereiniteit van elk land zullen respecteren. Ook herinnert hij aan de fundamentele principes van de Algerijnse diplomatie, gebaseerd op niet-inmenging in binnenlandse aangelegenheden van andere landen.
Volgens de bewindsman is "Marokko een buur- en broederland waarmee Algerije diepe historische banden heeft" en streven de twee landen naar een gemeenschappelijk doel, namelijk de oprichting van "een sterke Maghrebijnse unie"
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk