27 juni 2022 - 17:10 - Wereld
Amar Belani, speciaal vertegenwoordiger voor de Sahara en de Maghreb bij het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken, beschuldigt Marokko ervan verantwoordelijk te zijn voor de tragedie van Melilla en riep op tot een onafhankelijk en transparant onderzoek. Toen bijna 2000 illegale immigranten van Afrikaanse afkomst op vrijdag 24 juni probeerden de Spaanse enclave binnen te komen, werden 37 van hen gedood bij botsingen met Marokkaanse veiligheidstroepen.
"Deze tragische gebeurtenissen onderstrepen de systematische schending van de mensenrechten door een staat die enerzijds het schrikbeeld van de migratie-overloop heeft ingezet voor politieke chantage en die anderzijds - tegen betaling - de rol van bewaker op zich heeft genomen bij de verdere bescherming van de buitengrenzen van de Europese Unie," bekritiseerde Amar Belani in een verklaring aan TSA. Hij zei dat het drama in Melilla aantoont dat "wij ver staan van het referentiemodel dat op de Top van Marrakech van het ’Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration’ werd voorgesteld".
Lees ook: Marokkaanse politieagenten overleden aan grens Melilla
De Algerijnse diplomaat sluit zich aan bij de oproepen tot een grondig en onafhankelijk onderzoek naar deze tragedie. "Internationale instanties, met name de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties, moeten onafhankelijke en transparante onderzoeken starten om de verantwoordelijkheden op te helderen en duidelijkheid te scheppen in deze tragische gebeurtenissen," beklemtoonde hij.
Hakim Ziyech: wordt het PSG?
CHAN 2023: van aanranding beschuldigde journalist wijst naar Marokko
Intieme onthullingen over echtpaar Debbouze-Theuriau
Diplomatiek incident in Frankrijk: echtgenoot Marokkaanse vice-consul gearresteerd
Marokkaanse acteur Noureddine El Attab plots overleden
Fiorentina hakt knoop door voor Sofyan Amrabat
Diplomatiek incident in Frankrijk: echtgenoot Marokkaanse vice-consul gearresteerd
De bekentenis van Yassmine, een "onvervalste bedriegster"
Marokkaanse arbeiders werden uitgebuit door Frans netwerk
Door Marokko bestelde F-16 maakt testvlucht
Zorgwekkende verdwijning Sihem in Frankrijk
100.000 euro voor tip die tot vondst van in Marbella ontvoerde Jamal leidt
Spaanse Premier: "Marokko super belangrijk voor Spanje en Europa"
Arabische universiteit roept op tot boycot Nederland