7 oktober 2020 - 10:50 - Economie
Air Algerie wil met Royal Air Maroc concurreren. Maar de groep heeft het financieel moeilijk. Dat bevestigt de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune, die veranderingen wil in het beheer van de luchtvaartmaatschappij om het competitiever te maken.
Bakhouche Allèche, CEO van Air Algerie, stelt dat de groep al jarenlang teveel toestellen en personeel heeft voor een marktaandeel van slechts 52 procent. Een herstructurering is volgens hem noodzakelijk.
Tebboune heeft de wens geuit om van Tamanrasset een luchtvaarthub te maken en wil daarvoor samenwerken met Algerijnse en buitenlandse experts en specialisten. Het regeringshoofd wil dat Air Algerie vooral sterker wordt op de Afrikaanse markt maar ook nieuwe routes gaat openen naar Amerika.
Air Algerie zal moeten strijden om een betere plek op de Afrikaanse markt te veroveren. Een twintigtal buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn al sterk aanwezig op deze markt met Ethiopian Airlines en Royal Air Maroc aan hun hoofd.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?