21 april 2022 - 11:00 - Marokko
Met de heropening van de zeeverbindingen heeft Marokko een aantal nog niet afgehandelde zaken weer op de agenda gezet, zoals de opening van een scheepvaartlijn tussen de haven van Tanger Med en Saoedi-Arabië om de onderlinge handel tussen beide landen te bevorderen.
Deze scheepvaartlijn, waar Marokkaanse en Saoedische zakenlieden lang naar hebben uitgekeken en die sinds 2013 in de planningsfase zit, zal over enkele dagen operationeel zijn.
Lees ook: Saudia Airlines verbindt Djedda met Marrakech
Door het sluiten van de havens als gevolg van het coronavirus, zijn de vertragingen bij de uitvoering van dit project, dat volgens veel deskundigen "een echte impuls zal geven aan de bilaterale handel", gedeeltelijk gerechtvaardigd. Zodra deze lijn in gebruik is genomen, "zal zij een nieuwe stimulans geven aan de economische betrekkingen en de handel tussen Marokko en Saoedi-Arabië", aldus Khalid Benjelloun, voorzitter van de Marokkaans-Saoedische bedrijfsraad.
Als conclusie van de werkzaamheden van het Marokkaans-Saoedisch Zakenforum (CAMS) in Djedda, benadrukte Benjelloun dat "de Federatie van Kamers van Saoedi-Arabië een overeenkomst heeft ondertekend met een rederij om een rechtstreekse verbinding tussen Marokko en Saoedi-Arabië tot stand te brengen". Marokkaanse exporteurs zullen niet meer via de Verenigde Arabische Emiraten hoeven te gaan om landbouwproducten naar Saoedi-Arabië te vervoeren.
Lees ook: Nieuwe maritieme verbinding tussen Saoedi-Arabië en Marokko via Israël
Ryad Mezzour, minister van Industrie en Handel, leidde de Marokkaanse delegatie op het Marokkaans-Saoedisch Zakenforum. Aan de hand van cijfers van zijn afdeling, toonde hij aan dat Marokko voor Saoedi-Arabië de belangrijkste handelspartner is in de Arabische wereld. In 2021 alleen al bedroeg de totale waarde van de bilaterale handel 17,2 miljard dirham. De nieuwe scheepvaartlijn is volgen hem een investerings- en zakenkans voor beide landen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht