18 juni 2022 - 12:20 - Marokkanen in het buitenland
De zaak van de jonge Marokkaan die door het Hooggerechtshof van de Volksrepubliek Donetsk ter dood is veroordeeld, blijft reacties losmaken. Ondanks het feit dat mensenrechtenorganisaties een beroep doen op president Poetin om het leven van Brahim Saadoun te redden, heeft de voorzitter van de Doema de zaak nog erger gemaakt door aan te dringen op de uitvoering van het vonnis.
Elke dag vervliegt de hoop op de vrijlating van Brahim Saadoun. "De doodstraf is de straf die deze fascisten verdienen", zei Vjatsjeslav Volodin, voorzitter van de Doema, het Russische parlement, volgens The Moscow Times. De Russische parlementariër acht het "correct" om de doodstraf te behouden in de separatistische republiek Donetsk omdat "ze in oorlogstijd bijzonder relevant is".
Lees ook: Marokko reageert op doodstraf van Brahim Saadoun
Brahim Saadoun vocht samen met twee Britten voor het Oekraïense leger. De jonge Marokkaan werd op 9 juni ter dood veroordeeld na een spoedproces. Hoewel sommigen, zoals de voorzitter van het Russische parlement, het vonnis toejuichen, oordeelt het bureau van de Hoge Commissaris voor de mensenrechten van de Verenigde Naties dat de rechtszaak waarin de drie strijders werden veroordeeld, oorlogsmisdaden zijn.
Lees ook: Oproep aan Poetin om doodvonnis tegen Marokkaan niet uit te voeren
Maandagavond zei de Marokkaanse ambassade in Kiev dat Brahim Saadoun "gevangen was genomen in het uniform van het Oekraïense staatsleger als lid van een Oekraïense marine-eenheid" en "momenteel wordt vastgehouden door een organisatie die niet wordt erkend door de Verenigde Naties of Marokko". Hij veroordeelde noch de opsluiting, noch het vonnis.
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"
Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens
Passagiers veerboot naar Marokko woest op Balearia
Marokkaanse luchthavens omgetoverd tot welkomstparadijs
Investeren in Marokko? Diaspora botst op muur van regels
Investeringscampagne moet diaspora naar Noord-Marokko lokken