15 juni 2022 - 19:40 - Marokko
Marokko heeft eindelijk gereageerd op de situatie van Brahim Saadoun, een jonge Marokkaan die in de Donbass ter dood werd veroordeeld omdat hij zich bij het Oekraïense leger had aangesloten.
Volgens een verklaring van de ambassade van Marokko in Kiev is de Marokkaanse student, die zich "uit eigen vrije wil bij het Oekraïense leger heeft aangesloten, momenteel een gevangene van een organisatie die niet door de Verenigde Naties of Marokko wordt erkend".
Lees ook: Oproep aan Poetin om doodvonnis tegen Marokkaan niet uit te voeren
"Saadoun werd gevangen genomen in het uniform van het Oekraïense Nationale Leger als lid van een eenheid van de Oekraïense Marine. Hij is dus geen huurling, zoals zijn bewakers beweren", aldus de ambassade.
Lees ook: Marokkaan Brahim Saadoun ter dood veroordeeld in Oekraïne
In zijn verklaringen bevestigde Bahim Saadoun dat hij zich uit eigen vrije wil bij het Oekraïense leger had aangesloten. Hij verklaarde zelfs dat hij de Oekraïense nationaliteit had, hetgeen door zijn vader werd bevestigd.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko