8 augustus 2021 - 15:40 - Marokko
Meerdere wereld-Marokkanen zijn het slachtoffer geworden van een vastgoedfraude in Nador. De hoofdverdachte, een vastgoedontwikkelaar die een eigen bedrijf bezit en beheert, is gearresteerd.
De slachtoffers van de fraude zijn wereld-Marokkanen en mensen die in Marokko wonen en een appartement of handelsruimte wilden kopen in een vastgoedproject in de gemeente Selouane.
Lees ook: Marokkaans Nederlandse slachtoffers vastgoedfraude in Selouane stappen naar de rechter
Assabah bericht dat de slachtoffers samen in totaal ruim 60 miljoen dirham hebben betaald aan de ontwikkelaar. De hoofdverdachte zou de commercialisatie van de woningen en handelsruimten zijn gestart terwijl hij de nodige toestemmingen en administratieve documenten nog niet had gekregen.
De schuldeisers van de verdachte, waaronder de groep Al Omrane, hebben juridische stappen ondernomen om uitvoerend beslag te kunnen leggen op de eigendommen van de projectontwikkelaar. Er werd beslag gelegd op eigendommen voor een waarde van 10,2 miljoen dirham, waarvoor nog geen bouwvergunning was uitgegeven en die reeds aan wereld-Marokkanen waren verkocht.
Lees ook: Onroerend goed Marokko: einde fiscale voordelen
De slachtoffers hebben een protestactie georganiseerd voor het "Huis van de Marokkaanse diaspora" in Nador. De hoofdverdachte werd aangeklaagd voor oplichting en vertrouwensmisbruik.
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude
Marokko-Algerije: oorlog woedt
Britten ruilen Spanje in voor Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude
Marokko-Algerije: oorlog woedt
Britten ruilen Spanje in voor Marokko
Vrouw sterft na heftige ruzie om stuk grond in Marokko
Marokko: eindelijk (echte) daling olijfolieprijzen
Senior smokkelaar betrapt met 600 Kilo Marokkaanse hasj
Taxichaos op luchthaven Marrakech: systeem faalt