28 juni 2023 - 10:13 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen die in het buitenland wonen hebben het volste recht om hun voertuig te verkopen tijdens hun vakantie in Marokko. Het betreft hier wel enkel de door de douane toegestane periode van tijdelijke toelating van 6 maanden. Er zijn twee zaken waarmee de Marokkaanse diaspora rekening moet houden vooraleer ze een verkoopakte opstelt.
De douane staat een eigendomsoverdracht toe aan personen die in Marokko wonen. Hiervoor moet je natuurlijk de toepasselijke rechten, belastingen en boetes betalen. Let op! Je mag de toegestane periode van 6 maanden niet overschrijden, anders moet je een boete betalen. Dus als je in orde wilt blijven, doe het dan voordat de door de douaneautoriteiten toegestane termijn wordt overschreden.
Lees ook: Wereld-Marokkanen: voorwaarden voor vrijstelling invoerrechten auto’s 60-plussers
In het geval van een verkoop aan "een andere persoon die niet in hetzelfde land woont", moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan. Deze worden opgesomd in de gids die door de Marokkaanse douane is gepubliceerd. We hebben ze voor je op een rijtje gezet:
– De aanvraag moet worden ingediend tijdens de geldigheidsperiode van de TA (Tijdelijke Toelating)
– De overdrager mag niet over een motorvoertuig beschikken waarvan de situatie niet is geregulariseerd en hij mag zijn recht op tijdelijke toelating niet hebben uitgeput
– De overdrager en de overnemer moeten in hetzelfde land wonen
– De feitelijke aanwezigheid van de overdrager en de overnemer.
De laatste twee voorwaarden zijn niet vereist in het geval van een overdracht van TA aan de eigenaar van het voertuig.
Lees ook: Wereld-Marokkanen: verhoging vrijstelling (formulier)
De overdracht geeft in geen enkel geval aanleiding tot een verlenging van de periode die oorspronkelijk aan de overdrager was toegekend en het voertuig moet binnen de wettelijke termijn opnieuw worden uitgevoerd.
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland