10 juli 2025 - 08:50 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen die deze zomer via Spanje naar Marokko reizen, moeten rekening houden met serieuze hinder. Werknemers van de haven van Algeciras hebben een staking van één maand aangekondigd, die op 20 juli start. Dit valt midden in Operatie Marhaba, de jaarlijkse massa-oversteek van Marokkanen uit Europa.
De staking komt er nadat onderhandelingen tussen de vlootmedewerkers en hun werkgever vastliepen. Vanaf 20 juli zal het werk dagelijks worden neergelegd tijdens specifieke uren: van 07:00 tot 09:00 uur, van 13:00 tot 15:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur. Deze actie valt samen met het hoogseizoen waarin duizenden Marokkanen die in Europa wonen via Andalusische havens, en vooral Algeciras, naar Marokko reizen.
Lees ook: Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
De medewerkers eisen een vermindering van de werkdruk en adequate rusttijden voor zowel de vloot als de radioafdeling. Daarnaast willen ze meer personeel en een jaarlijkse loonsverhoging van 6,5% voor de periode 2025-2028. De vakbond Coördinatie van Havenarbeiders (TPA), die de stakingscommissie ondersteunt, stelt dat "alle wegen van dialoog zijn uitgeput zonder dat het bedrijf zijn verantwoordelijkheid heeft genomen of echte oplossingen heeft geboden" voor de problemen.
Lees ook: Algeciras deels geblokkeerd na incident met veerboot
Hoewel de haven van Algeciras vorige week nog een speciaal systeem activeerde om de doorstroom van de Marokkaanse diaspora te vergemakkelijken, dreigt deze aangekondigde staking roet in het eten te gooien. De actie kan leiden tot aanzienlijke vertragingen en frustraties voor de vele reizigers die deze belangrijke route gebruiken om hun familie in Marokko te bezoeken.
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen