Zoeken

Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras

10 juli 2025 - 08:50 - Marokkanen in het buitenland

©

Marokkanen die deze zomer via Spanje naar Marokko reizen, moeten rekening houden met serieuze hinder. Werknemers van de haven van Algeciras hebben een staking van één maand aangekondigd, die op 20 juli start. Dit valt midden in Operatie Marhaba, de jaarlijkse massa-oversteek van Marokkanen uit Europa.

De staking komt er nadat onderhandelingen tussen de vlootmedewerkers en hun werkgever vastliepen. Vanaf 20 juli zal het werk dagelijks worden neergelegd tijdens specifieke uren: van 07:00 tot 09:00 uur, van 13:00 tot 15:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur. Deze actie valt samen met het hoogseizoen waarin duizenden Marokkanen die in Europa wonen via Andalusische havens, en vooral Algeciras, naar Marokko reizen.

Lees ook: Nu al recorddrukte op weg naar Marokko

De medewerkers eisen een vermindering van de werkdruk en adequate rusttijden voor zowel de vloot als de radioafdeling. Daarnaast willen ze meer personeel en een jaarlijkse loonsverhoging van 6,5% voor de periode 2025-2028. De vakbond Coördinatie van Havenarbeiders (TPA), die de stakingscommissie ondersteunt, stelt dat "alle wegen van dialoog zijn uitgeput zonder dat het bedrijf zijn verantwoordelijkheid heeft genomen of echte oplossingen heeft geboden" voor de problemen.

Lees ook: Algeciras deels geblokkeerd na incident met veerboot

Hoewel de haven van Algeciras vorige week nog een speciaal systeem activeerde om de doorstroom van de Marokkaanse diaspora te vergemakkelijken, dreigt deze aangekondigde staking roet in het eten te gooien. De actie kan leiden tot aanzienlijke vertragingen en frustraties voor de vele reizigers die deze belangrijke route gebruiken om hun familie in Marokko te bezoeken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team