17 juli 2022 - 11:00 - Marokko
Na de dood van de kleine Rayan is de telling van en het toezicht op waterputten in Marokko van start gegaan. De resultaten daarvan zijn nu bekend. In het koninkrijk is meer dan 90% van de waterputten niet goedgekeurd.
Meer bepaald 91% van de waterputten in het hele land zijn illegaal, zei minister Nizar Baraka van Uitrusting en Water, dinsdag in een toespraak voor de Kamer van volksvertegenwoordigers. De telling werd uitgevoerd door de waterschappen, in coördinatie met de plaatselijke autoriteiten.
Lees ook: Marokko: SOS om waterverspilling door cannabisteelt te stoppen
Om het probleem op te lossen zal binnenkort een loket worden geopend om het verlenen van vergunningen voor het boren van putten te vergemakkelijken, zo kondigde de minister aan. Dit probleem vormt ook een belemmering voor het ministerie om de exacte hoeveelheid water vast te stellen die in plattelandsgebieden wordt gebruikt.
Lees ook: Marokko: gebrek aan regen veroorzaakt plattelandsvlucht (video)
Met betrekking tot de vrijwaring van de watervoorziening, verklaarde de minister dat er maatregelen zijn getroffen, waaronder de oprichting van een stuurgroep die de uitvoering van de geplande projecten op de voet moet volgen en oplossingen moet voorstellen, rekening houdend met de ontwikkeling van de watersituatie.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie