9 juni 2021 - 18:20 - Marokko
Als onderdeel van de voorbereidingen voor African Lion 2021, stuurde het Pentagon in april militaire deskundigen van luchtmachtbases om het potentieel te beoordelen van Marokkaanse vliegvelden om geavanceerd Amerikaans materieel te herbergen, of zelfs om als alternatieve landingsplaats voor een spaceshuttle te dienen.
De Amerikaanse deskundigen "Devil Riders" van het Emergency Response Support Squadron van het Amerikaanse leger en leden van AFRICOM’s Air Mobility Command, voerden tests uit op vijf Marokkaanse militaire bases, waaronder Tan-Tan, Inezgane en Ben Guerir. Zij namen bodemmonsters van de start- en landingsbanen en evalueerden vervolgens hun weerstand, toegankelijkheid, de obstakels en het potentieel voor de ontwikkeling van diensten en infrastructuur rond deze bases, meldt de Spaanse website El Periodico. Deze tests werden uitgevoerd in het kader van de voorbereiding van de gezamenlijke Amerikaans-Marokkaanse militaire oefening African Lion 21, die maandag door Koning Mohammed VI werd gelanceerd.
Lees ook: Marokko: Spaans leger niet welkom bij African Lion 2021
Spanje neemt niet deel aan deze militaire oefeningen die tot 18 juni in de Sahara zullen plaatsvinden, niet om gezondheidsredenen zoals bronnen bij de defensiestaf schijnen aan te geven en ook niet om economische redenen. Het land werd eenvoudigweg uitgesloten door Marokko, als reactie op de ontvangst van Brahim Ghali op Spaans grondgebied om "humanitaire" redenen.
Lees ook: Militaire oefening "African Lion 21" vindt dit jaar plaats in de Sahara
In totaal nemen 7000 Amerikaanse en Marokkaanse soldaten, alsmede militairen uit andere Europese landen zoals Nederland, Italië en het Verenigd Koninkrijk, deel aan deze oefeningen, waarbij ook speciale troepen uit Canada, Tunesië en Senegal aanwezig zullen zijn.
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in