21 maart 2024 - 08:00 - Wereld
In Vlaanderen is voor het eerst de erkenning van een moskee geschorst. De Aalsterse diyanet-moskee Kevser verliest voor een jaar haar recht op financiering. De moskee kwam eerder al in opspraak vanwege onzorgvuldig beheer en het niet naleven van regels rond buitenlandse beïnvloeding.
Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Gwendolyn Rutten rechtvaardigt dit besluit "De moskee was al eerder in opspraak gekomen omdat ze de regels rond buitenlandse beïnvloeding niet volgden. Ze beschikken bovendien al twee jaar niet over een gebedsruimte en zijn dus niet in orde met het erkenningsdecreet. Daarom heb ik beslist hun erkenning met één jaar te schorsen."
Lees ook: Vlaamse overheid wil erkenning drie moskeeën intrekken
De moskee werd in 2022 al door de politie verzegeld wegens bouwovertredingen. In december 2023 stelde de Vlaamse Informatie- en Screeningsdienst (ISD) vast dat het gebouw nog steeds niet beschikbaar is voor erediensten, ondanks beloftes van de moskee om de problemen op te lossen.
Lees ook: Erkenning moskeeën wordt moeilijker in België
De schorsing is een primeur. Voorheen kon de overheid enkel de volledige erkenning intrekken. De provincie Oost-Vlaanderen betaalde de moskee de afgelopen twee jaar zo’n 30.000 euro aan werkingskosten. De imam verliest ook zijn recht op een woonstvergoeding. Het loon van de imam, net als dat van priesters, wordt betaald door de federale overheid. De imam riskeert dit loon te verliezen, evenals zijn verblijfsvergunning.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen