22 januari 2024 , 16:30 - Laila Amraoui - Sport
De Marokkaanse bondscoach Walid Regragui betreurt de vechtpartij die uitbrak na afloop van de wedstrijd tussen Marokko en de Democratische Republiek Congo (1-1) op zondag 21 januari.
"Dit gebeurt in voetbal. Ik heb veel respect voor Mbemba," verklaarde Regragui tijdens de persconferentie na de wedstrijd, in een poging om de gemoederen te bedaren. Hij suggereerde dat adrenaline mogelijk een rol speelde in Mbemba’s reactie. Regragui benadrukte dat zowel Marokko als Congo geen goede indruk hebben achtergelaten en dat de situatie wellicht escaleerde door de hitte en oplopende spanningen. Hij bevestigde dat er geen problemen zijn tussen Mbemba en hemzelf of het team.
Lees ook: Marokko speelt gelijk tegen sterke Congo
De Congolese coach Sébastien Desabre wees op de fysieke vermoeidheid van de spelers en de daaruit voortvloeiende frustraties aan beide kanten. "Het zijn wedstrijden van mannen, dus dat is normaal. Dat maakt het juist mooi. Er zijn spanningen, maar die zijn nu afgenomen," lichtte hij toe.
De aanloop naar de confrontatie tussen Marokko en Congo werd gekenmerkt door gespannen uitspraken. De Congolese aanvoerder Chancel Mbemba had voorafgaand aan de wedstrijd gezegd: "Tegen Marokko gaan we ten strijde. Het is al een finale op zich." Deze opmerkingen wezen al op een mogelijke confrontatie. Na het laatste fluitsignaal mondde een handdruk tussen Mbemba en Regragui uit in een verhitte woordenwisseling en uiteindelijk een vechtpartij waarbij spelers van beide teams betrokken raakten.
Lees ook: Controversiële viering: Walid Regragui verdedigt Azzedine Ounahi
Youssef En-Nesyri, duidelijk boos op Mbemba voor het gebrek aan respect jegens zijn coach, probeerde de confrontatie aan te gaan, maar werd tegengehouden door teamgenoot Yassine Bounou. Ook Fouzi Lekjaâ, de president van de Marokkaanse voetbalbond, greep in om de gemoederen te bedaren.
Marokkaanse maakt spectaculaire comeback in realityshow, Spanje verdeeld!
Rolls-Royce speelt cruciale rol in maritiem project Spanje-Marokko
Marokko onder druk: 37 miljoen fans eisen beker
WK 2026: tickets Marokko tot 6400 dirham, fans geschrokken
Nieuwe machtsverhouding, Marokko waarschuwt: "Als Spanje zich goed gedraagt, doen wij dat ook"
Toeristen gered uit kolkende vloed in Marokkaanse Merzouga
Marokko onder druk: 37 miljoen fans eisen beker
Marokko blokkeert Spaanse profvoetballers op weg naar duel
WK 2026: 5 miljoen tickets in dag verkocht, Brazilië-Marokko op één na meest gewild
Zware kritiek op Marokko: de sociale tol van de Afrika Cup
Afrika Cup: elk team krijgt eigen vijfsterrenhotel, Marokko breekt met traditie
Arab Cup: Marokko kent finale-tegenstander, Saoedi-Arabië uitgeschakeld
Marokko lanceert plan voor "gezamenlijke voetbalcompetitie" Afrika-Europa
Marokko walst over Verenigde Arabische Emiraten, gaat naar finale