22 januari 2024 , 22:30 - Laila Amraoui - Sport
De Congolese aanvoerder Chancel Mbemba is het doelwit geworden van racistische beledigingen op sociale media na de gelijkspel (1-1) tussen Marokko en de Democratische Republiek Congo, die uitliep op een massale vechtpartij.
Veel sociale media gebruikers bezochten het Instagram-account van Chancel Mbemba om te reageren op zijn recente posts met apen- of gorilla-emoji’s. Sommigen plaatsten ook racistische opmerkingen. Deze racistische beledigingen volgden op een heftige confrontatie tussen de Congolese aanvoerder en Walid Regragui, bondscoach van Marokko, aan het einde van de wedstrijd tussen de Atlas Leeuwen en de Luipaarden op zondag. De spanningen liepen hoog op op het veld, wat resulteerde in een massale vechtpartij tussen de twee teams.
Lees ook: Vechtpartij na Marokko-Congo: Walid Regragui betuigt spijt
De Marokkaanse coach zou naar Mbemba zijn gegaan om hem de hand te schudden, waarna hij hem meerdere keren gezaghebbend toeriep: "Kijk me aan!" Gespannen maakte de Congolees vervolgens een gebaar van de VAR, alsof hij wilde aangeven dat er geen handsbal was bij een eerdere actie. Walid Regragui, die ook erg gespannen was, ging direct de confrontatie aan met Mbemba, voordat meerdere personen, waaronder de Marokkaanse doelman Yassine Bounou en de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond (FRMF), Faouzi Lekjaâ, tussenbeide kwamen om de twee mannen te scheiden.
Lees ook: Walid Regragui slaat terug na uitspraken Chancel Mbemba
In de mixed zone vertelde de verdediger van Olympique Marseille aan journalisten dat Walid Regragui hem had beledigd. "Ik houd mijn mond, dat is beter. Iedereen kent mij, ik respecteer iedereen... maar ik had nooit gedacht dat woord van de coach te horen, dat het uit zijn mond zou komen", zei Mbemba. De coach van de Atlas Leeuwen reageerde in de persconferentie na de wedstrijd: "Ik heb niets te zeggen, ik heb veel respect voor Mbemba. Het is misschien de adrenaline die hem zo deed reageren, er is geen probleem. Ik betreur het, want we hebben geen goed beeld gegeven, noch wij, noch de Democratische Republiek Congo."
Marokko onder druk: 37 miljoen fans eisen beker
WK 2026: tickets Marokko tot 6400 dirham, fans geschrokken
Nieuwe machtsverhouding, Marokko waarschuwt: "Als Spanje zich goed gedraagt, doen wij dat ook"
Toeristen gered uit kolkende vloed in Marokkaanse Merzouga
Marokko blokkeert Spaanse profvoetballers op weg naar duel
Geen boten tussen Marokko en Spanje, te gevaarlijk door storm
Marokko onder druk: 37 miljoen fans eisen beker
Marokko blokkeert Spaanse profvoetballers op weg naar duel
WK 2026: 5 miljoen tickets in dag verkocht, Brazilië-Marokko op één na meest gewild
Zware kritiek op Marokko: de sociale tol van de Afrika Cup
Afrika Cup: elk team krijgt eigen vijfsterrenhotel, Marokko breekt met traditie
Arab Cup: Marokko kent finale-tegenstander, Saoedi-Arabië uitgeschakeld
Marokko lanceert plan voor "gezamenlijke voetbalcompetitie" Afrika-Europa
Marokko walst over Verenigde Arabische Emiraten, gaat naar finale