"Onze nieuwe vestiging in Tanger is in het derde kwartaal beginnen produceren", bevestigde algemeen directeur Jaime Ramírez op 29 oktober tijdens de presentatie van de kwartaalresultaten. Daarmee ging de fabriek tussen juli en september daadwerkelijk van start.
Op Bladna.nl : "Blijf weg uit Marokko" zegt Spaanse analist tegen bedrijven
Tanger speelt een belangrijke rol in de industriële reorganisatie van Fluidra. Het bedrijf wil vanuit Marokko apparatuur produceren voor internationale markten en tegelijk zijn productiekosten en logistieke organisatie verbeteren.
De keuze past in een veel bredere ontwikkeling. Meer dan 350 Spaanse bedrijven beschikken inmiddels over permanente activiteiten in Marokko. In totaal zijn ongeveer 17.000 Spaanse ondernemingen economisch met het koninkrijk verbonden.
Fluidra presenteerde de Marokkaanse vestiging al in het voorjaar als een toekomstig bijzonder concurrerend productiecentrum.
Nieuwe fabriek in Marokko, sluiting in China
Tijdens de financiële presentatie van 6 mei zette Jaime Ramírez drie onderdelen van de herstructurering uiteen : consolidatie van de productie in Noord-Amerika, de opening van Tanger en de sluiting van één fabriek in China.
Bijna zes maanden later blijkt de Marokkaanse planning te zijn gehaald. In de transcriptie van de resultatenconferentie van 29 oktober bevestigt de topman dat Tanger inmiddels produceert. Over de definitieve sluitingsdatum van de Chinese vestiging werd geen nieuwe informatie gegeven.
Fluidra behaalde in de eerste negen maanden van 2026 een omzet van 1,78 miljard euro, 4% meer bij constante wisselkoersen. Het efficiëntieprogramma van de groep leverde sinds januari 23 miljoen euro aan besparingen op.
De fabriek van Tanger is ook zichtbaar in de financiële cijfers. Fluidra formaliseerde het huurcontract van de Marokkaanse productielocatie. Onder meer daardoor veranderde de netto schuldpositie, die eind september 1,145 miljard euro bedroeg.
De verschuiving naar Tanger staat niet volledig gelijk aan een vertrek uit China. Fluidra heeft daar tegelijkertijd een nieuw wereldwijd onderzoeks- en ontwikkelingscentrum geopend. De groep verplaatst dus een deel van zijn industriële productie, terwijl bepaalde kennisactiviteiten in China blijven.
Op Bladna.nl : Spanje zet grote economische aanval in op Marokkaanse WK-markt
Fluidra sluit zich daarmee aan bij een groeiende lijst Spaanse ondernemingen die Marokko als productieplatform gebruiken. Madrid probeert die aanwezigheid ondertussen juist verder uit te bouwen en Spaanse bedrijven vroeg een positie te geven in de toekomstige Marokkaanse miljardenprojecten.