30 oktober 2024 - 07:00 - Economie
Tanger Med en CMA CGM hebben een overeenkomst getekend voor de ontwikkeling van een overslagplatform in de haven Nador West Med. De overeenkomst werd maandag 28 oktober gesloten tijdens het staatsbezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan Marokko.
De overeenkomst tussen Tanger Med en CMA CGM is gericht op de ontwikkeling van haven-, logistieke en maritieme decarbonisatieprojecten. De prioriteit ligt bij de bouw van een nieuw overslagplatform voor CMA CGM in Nador West Med. Dit project zal worden uitgevoerd door de dochterondernemingen CMA Terminals en Marsa Maroc.
Lees ook: Frans bedrijf bouwt spoorlijn naar Nador West Med
Het platform zal worden gevestigd op de nieuwe containerterminal EST, die in juli 2024 door Nador West Med aan Marsa Maroc werd toegekend. De eerste fase van de ontwikkeling van dit project zal naar verwachting zo’n 280 miljoen dollar kosten.
Lees ook: Marokko investeert in spoorverbinding naar Nador West Med
Deze samenwerking bouwt voort op de bestaande investeringen van CMA CGM in de haven van Tanger Med, met name in Terminal TC2 en in de logistieke zone via dochteronderneming CEVA Logistics. Het partnerschap zal zich ook richten op de decarbonisatie van de scheepvaart en havens, in het kader van het aanbod van groene waterstof in Marokko en in lijn met de doelstellingen van CMA CGM op dit gebied.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?