28 juni 2022 - 15:00 - Economie
Taghazout, een Marokkaans vissersdorpje aan de Atlantische kust ten noorden van Agadir, staat voornamelijk bekend voor zijn surfstranden. Het dorpje staat nu ook in de top 5 van beste strandbestemmingen voor telewerkers in de wereld. Dit blijkt uit een studie die is uitgevoerd door een gespecialiseerde website.
De onderzoekers van de website Remote hebben een studie uitgevoerd naar de wereldwijde strandbestemmingen voor telewerkers. Google-zoekopdrachten voor de termen "Remote Jobs" en "Remote Recruitment" zijn het afgelopen jaar met respectievelijk 72% en 133% toegenomen. De studie rangschikt de top 10 strandbestemmingen voor telewerkers op basis van de omvang van de bevolking in de regio, gemiddelde internetsnelheid, zonuren, visumvereisten, vrijetijdsopties, gemiddelde huurkosten, kosten van levensonderhoud en misdaadcijfers.
Lees ook: Taghazout bij 35 "meest ongelooflijke plaatsen" ter wereld
Met een maandhuur van gemiddeld 1525 dirham en gemiddelde kosten van levensonderhoud van 3994 dirham per persoon, staat Taghazout op de vijfde plaats in de top 10 van wereldwijde strandbestemmingen voor telewerkers, vóór St George’s (Bermuda), Goa (India), Flic en Flac (Mauritius), Bridgetown (Barbados) en Noord (Aruba).
Lees ook: Taghazout bij beste reisbestemmingen in 2022
Brades (Montserrat) staat bovenaan de lijst, gevolgd door La Vallée (Anguilla), Zadar (Kroatië) en Lagos (Portugal). Taghazout heeft de op één na laagste maandelijkse kosten van levensonderhoud na Goa. Volgens de auteurs van de studie is Taghazout "ideaal voor telewerkers, omdat ze de extra stress kunnen vermijden die financiële zorgen en hoge kosten voor levensonderhoud met zich mee kunnen brengen".
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
3 miljard dirham buiten beeld door illegale parkeerwachters in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko