26 juli 2022 - 20:20 - Marokko
Twee superjachten van de Russische zakenman Roman Abramovich, die net als andere oligarchen uit Rusland het doelwit is geworden van Europese sancties (bevriezing van tegoeden, inbeslagneming van vaartuigen en privéjets), zoeken hun toevlucht in Marokko. De Russische miljardair vreest een nieuwe inbeslagname.
De superjachten Halo en Garcon van Roman Abramovich zijn vanuit Antigua vertrokken met Marokko als bestemming. Halo zal aanmeren in de haven van Agadir en Garcon zal aankomen in de haven van Casablanca, melden The Desk en Autoevolution. Twee verschillende havens die samenreizende schepen ontvangen, "dat is op zijn zachtst gezegd onconventioneel".
Lees ook: Superjacht Russische miljardair Roman Abramovich voor kust Marokko gezien
Antigua hield de twee jachten tegen na een verzoek van de Britse regering aan de onafhankelijke Gemenebest-archipel. De Britse krant The Observer had namelijk ontdekt dat de twee schepen eigendom waren van Wenham Overseas Ltd, een op de Britse Maagdeneilanden gevestigde onderneming, waarvan Abramovich de uiteindelijke begunstigde is. Maar Antigua kon de twee schepen niet in beslag nemen, omdat het geen sanctiewetten of gronden heeft om dat te doen.
Lees ook: Club Hakim Ziyech staat te koop
Halo en Garcon werden daarna geregistreerd onder de vlag van Bermuda. Beide schepen varen nu in de Atlantische Oceaan, onder de vlag van de Cookeilanden. De nieuwe registratie heeft vlak voor hun vertrek plaatsgevonden, aldus de mededeling.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht