Zoeken

Spanje: valse corona-attesten verkocht aan Marokkanen

14 oktober 2020 - 20:30 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

De handel in valse corona-attesten zorgt voor opschudding binnen de Marokkaanse gemeenschap in Barcelona. Dit document, vereist door de Marokkaanse autoriteiten om toegang te krijgen tot het nationale grondgebied, zou voor een belachelijk lage prijs worden verkocht.

Voor de som van 20 tot 50 euro hebben veel Marokkaanse onderdanen in de Catalaanse regio, zichzelf een vals PCR-attest verleend. Daaruit blijkt dan dat ze niet besmet zijn met het coronavirus, meldt Assahifa.

De handeling, waarbij een authentiek negatief resultaat wordt ingescand en de naam en datum daarna worden aangepast, is niet nieuw in de regio, zeggen Marokkanen in Barcelona. De vervalsers zorgen er goed voor dat de zegels intact blijven, specificeren ze.

Dezelfde bron voegt eraan toe dat verschillende Marokkanen hebben bevestigd dat ze een vals corona-attest hebben gebruikt om de grenzen van het koninkrijk over te steken.

Lees meer

Justitie voorkomt net op tijd diefstal huis wereld-Marokkaan

Een voormalige terreurverdachte is in Rabat in voorlopige hechtenis genomen voor het gebruik van valse staatszegels en het vervalsen van de handtekening van een Marokkaanse...

Toeristen komen met valse coronatesten naar Marokko

De toerismebranche in Marokko meldt dat er veel buitenlandse toeristen het land binnenkomen met valse gezondheidsverklaringen.

Wereld-Marokkaan met corona ontsnapt uit ziekenhuis Nador

Een van de elf passagiers die positief waren getest op het coronavirus op een boot afkomstig uit Sète, is dinsdag uit het ziekenhuis van Nador ontsnapt.

Marokko: politievrouw opgepakt voor vervalste medische attesten

Een politievrouw is dinsdag in de Marokkaanse hoofdstad Rabat gearresteerd nadat ze valse medische attesten had ingeleverd.

Grote vastgoedzwendel in Bouskoura

In Casablanca heeft een groot netwerk van oplichters geld afhandig gemaakt van vastgoedeigenaren die gedwongen waren om de panden te verkopen vanwege de corona-crisis.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team