26 juli 2023 - 17:30 - Wereld
Het Spaans Nationaal Gerechtshof heeft maandag de uitlevering van een Marokkaan, gezocht door de gerechtelijke autoriteiten van Nador voor vervalsing van documenten en lidmaatschap van een criminele organisatie, goedgekeurd.
De verdachte werd in maart in Toledo gearresteerd. Hij wordt ervan beschuldigd valse Spaanse verblijfsvergunningen te hebben verkocht aan Marokkanen die deze gebruikten om illegaal Spanje binnen te komen. De procureur-generaal van de rechtbank van Nador had een internationaal arrestatiebevel uitgegeven voor de vermoedelijke misdrijven van illegale immigratie, lidmaatschap van een criminele organisatie en vervalsing van administratieve documenten, meldt EFE.
Lees ook: Nederland blokkeert uitlevering in Spanje opgepakte Marokkaanse Nederlander
Bij een huiszoeking in 2016 in de woning van een medeplichtige aan wie de verdachte de valse documenten zou hebben overhandigd, werden 254 Marokkaanse paspoorten, 9 Spaanse paspoorten, paspoorten van andere nationaliteiten, 8 Spaanse verblijfsvergunningen, rijbewijzen, buitenlandse ziekteverzekeringskaarten en 520 foto’s van mannen en vrouwen in beslag genomen.
Lees ook: Marokko arresteert moordenaar van Albanees maar weigert uitlevering
Het Nationaal Gerechtshof heeft maandag de overdracht van de verdachte aan de Marokkaanse autoriteiten goedgekeurd, oordelend dat de misdrijven waarvan hij beschuldigd wordt niet verjaard zijn en dat het uitleveringsverzoek niet is ingegeven door politieke overwegingen. De verdachte riskeert tot 11 jaar gevangenisstraf in Marokko.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen