4 maart 2024 - 13:00 - Sport
Brahim Díaz, Spaans Marokkaanse aanvaller van Real Madrid, bevindt zich in een lastige situatie. Hij zou stappen hebben ondernomen om voor Marokko te spelen, maar kan nu ook door Spanje worden opgeroepen, waardoor hij een keuze moet maken over zijn interlandcarrière.
Díaz, geboren in Malaga uit een Marokkaanse vader en een Spaanse moeder, heeft de dubbele nationaliteit en speelde in 2021 al voor Spanje. Omdat een oproep van La Roja wegblijft, zou hij uiteindelijk hebben besloten om voor Marokko uit te komen. Hij zou zelfs al een Marokkaans paspoort hebben aangevraagd.
Lees ook: Brahim Diaz: Marrokkaanse voetbalbond schakelt Achraf Hakimi in
Spanje lijkt echter nog niet klaar te zijn met Díaz. Bondscoach Luis de la Fuente is altijd een fan geweest van de aanvaller en liet dat onlangs nog weten: "Brahim heeft alle kansen om bij de Spaanse nationale ploeg te komen. Hij is een erg goede speler, erg belangrijk, en ik ken hem heel goed."
Met de komende interlands tegen Colombia en Brazilië in het vooruitzicht, rijst de vraag of Spanje Díaz zal oproepen om te voorkomen dat hij voor Marokko kiest. Dit was enkele jaren terug ook het geval met Munir El Haddadi, die door Spanje werd opgeroepen en enkele minuten speelde om de Marokkaanse optie te blokkeren. De Marokkaanse voetbalbond zette later met succes de FIFA onder druk om de regels te veranderen, waardoor El Haddadi van voetbalnationaliteit kon veranderen en voor de Atlas Leeuwen kon spelen.
Lees ook: Walid Regragui probeert Brahim Diaz in Marrakech te overtuigen
Aan de ene kant biedt Spanje Díaz de kans om te spelen voor een wereld- en Europees kampioen. Aan de de andere kant kan hij met Marokko, halvefinalist op het laatste WK in Qatar, zijn roots vertegenwoordigen en deelnemen aan de Afrika Cup.
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Lamine Yamal is Marokkaan!
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Ihattaren veroordeeld voor mishandeling ex-vriendin
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië