24 juli 2021 - 10:00 - Marokkanen in het buitenland
Op het maritiem station van Orsetti in Frankrijk, zijn de omstandigheden voor vakantiegangers die wachten op een veerboot naar Marokko zeer moeilijk. Ze schommelen tussen verbazing en woede.
Een gebroken deur, menselijke uitwerpselen in de ingang van het gebouw... De vele vakantiegangers die zich rond het station van Orsetti hebben gevestigd in afwachting van een overtocht naar Marokko, verblijven er in moeilijke omstandigheden, meldt Midi Libre. "Er zijn geen toiletten, geen schaduw, geen luiertafels voor kleine kinderen", betreurt François Fouquet Dubois, een activistische plastisch kunstenaar die al twee jaar in Sète woont.
Lees ook: Marhaba 2021: spanning in haven van Sète door chaotische lancering veerdienst
Volgens Olivier Carmes, algemeen directeur van de zeehaven, vervoeren één of twee veerboten per dag tot 3000 passagiers. "Alleen passagiers met een ticket voor een schip in de haven, kunnen het maritieme station of de parking betreden," zegt hij. De verzadiging en de vertragingen bij het instappen, dwingen sommige passagiers om buiten de haven te slapen. Zij wachtten in oncomfortabele omstandigheden, ondanks de installatie van mobiele toiletten in de haven en op de parkeerplaats.
Rond de Orsetti ferry terminal "worden de bloemperken urinoirs, de stank is extreem," klaagt een bewoner. "Niemand maakt de grasperken schoon met water" en er zijn ook "overal winkelkarretjes vol afval".
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora