24 februari 2023 - 18:43 - Cultuur
Saad Lamjarred is vrijdag door het het Hof van Assisen in Parijs, tot 6 jaar gevangenisstraf met onmiddellijke aanhouding veroordeeld voor verkrachting en zware mishandeling. De Marokkaanse zanger stond sinds maandag terecht in de Franse hoofdstad.
Toen de rechter het vonnis uitsprak, bleef Saad Lamjarred onbewogen en hield hij zijn handen stil op zijn benen, terwijl de klager, Laura Prioul, zich aan haar moeder vasthield. De zanger heeft de beschuldigingen altijd ontkend en beweert dat hij de jonge vrouw niet verkracht heeft.
Lees ook: Saad Lamjarred en Ghita El Allaki in de rechtbank (video)
De rechter herhaalde de bewezen feiten in deze zaak, waaronder het geweld tegen Laura Prioul, zijn dronkenschap en drugsgebruik, alvorens de politie te vragen om de zanger te begeleiden tijdens de beraadslagingen.
Tijdens de vijf dagen van zijn proces werd Saad Lamjarred gesteund door zijn vrouw Ghita El Allaki. De advocaten van de zanger, Jean-Marc Fedida en Thierry Herzog, probeerden het gedrag van de klager in twijfel te trekken. Meester Fedida verklaarde in zijn pleidooi: "Als je om 8.30 uur ’s ochtends in de kamer van een jongen bent, weet je dat hij verder wil gaan. Dat is het doel, zelfs voor een non. Als ze van gedachten veranderde, was dat haar recht." Meester Herzog benadrukte op zijn beurt dat het dossier geen bewijzen bevatte van de schuld van zijn cliënt.
Lees ook: Saoedi’s boden miljoen euro om verkrachtingsaangifte tegen Saad Lamjarred in te trekken
Saad Lamjarred heeft nu tien dagen om in beroep te gaan tegen het vonnis van de rechtbank.
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Marokko onthult geschiedenis met spectaculaire droneshow
French Montana en verloofde op Djemaa El Fna (video)
Amsterdamse geschiedenis met Marokkaanse roots in beeld
Woede om realityshow met komiek die Marokkaanse vrouwen beledigde
Realityster geweigerd bij Marokkaans restaurant
Marokkaanse kaftan, tijdloos icoon in de modewereld
French Montana en prinses van Dubai samen op vakantie in Marokko