4 juli 2020 - 15:30 - Economie
Royal Air Maroc gaat meerdere toestellen verkopen en 858 personeelsleden ontslaan. De informatie werd door Abdelhamid Addou, CEO van de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij, bevestigd.
Le360 bericht dat Royal Air Maroc ook meerdere agentschappen zal sluiten en een vrijwillig vertrekplan gaat opstellen voor medewerkers ouder dan 57 jaar en die al meer dan 15 jaar voor de groep werken. Volgens de UMT-vakbond worden de voorwaarden van dit plan nog besproken.
Volgens het blad zullen ongeveer 180 piloten worden bedankt. Ook zal 30 procent van het vliegpersoneel en 13 procent van het grondpersoneel moeten vertrekken. Bij dochterondernemingen van Royal Air Maroc zullen nog honderden banen worden geschrapt.
Royal Air Maroc is daarnaast van plan om een twintigtal vliegtuigen te verkopen, waaronder vier Embraer, vier Dreamliner 787 en een twaalf B73-vliegtuigen. De groep bezit momenteel een vloot van 59 vliegtuigen.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden