22 december 2023 - 11:00 - Marokko
Het Olinto Atlas Mountain Retreat, gelegen in de Ouirgane-vallei in de Hoge Atlas, is bekroond met de Versailles World Prize 2023 in de categorie Hotels. De jury van de Versailles Prijs 2023, onder leiding van de beroemde Libanese ontwerper Elie Saab, erkende het hotel voor zijn uitmuntendheid, aldus de Jardin Majorelle Stichting in een verklaring.
De Versailles Prijs wordt sinds 2015 jaarlijks aangekondigd bij UNESCO en belicht de mooiste hedendaagse architecturale prestaties wereldwijd. De criteria die door de wereldjury worden gehanteerd, omvatten innovatie, creativiteit, resonantie met het lokale erfgoed en ecologische efficiëntie. Olinto hoopt dat deze prestigieuze onderscheiding meer toeristen van over de hele wereld zal aantrekken.
Lees ook: Bouw luxehotel Royal Mansour in Rabat van start
Olinto Atlas Mountain Retreat werd eind 2022 geopend. Het hotel is eigendom van Fabrizio Ruspoli, gevestigd in Marrakech, en bestaat uit negen gastenpaviljoens, elk met een privétuin omringd door traditionele aarden muren, wat het een oase van rust maakt in een prachtige bergachtige omgeving. Het etablissement biedt bezoekers de mogelijkheid om het landschap, de cultuur en de lokale tradities te verkennen.
Lees ook: Tanger’s historische Villa Mabrouka begint nieuw hoofdstuk als luxe hotel
"Gelegen aan de voet van de Hoge Atlas, nodigt Olinto zijn gasten uit om zich onder te dompelen in de Marokkaanse keuken en ambachten tijdens een retraite in een van de negen opvallende paviljoens," schrijft het beroemde Amerikaanse tijdschrift Spaces. Het benadrukt ook dat het hotel "boven het Berberdorp Imlil ligt, op ongeveer een uur van Marrakech, in een grotendeels ongerept gebied met een jachtreservaat en het nationaal park Toubkal als naaste buren".
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko