13 november 2017 - 12:08 - Sport
De kwalificatie van de Atlas Leeuwen voor het WK-2018 in Rusland is een echte financiële meevaller voor de Marokkaanse voetbalbond.
Elk team dat zich plaats voor het wereldkampioenschap voetbal krijgt namelijk van de Wereldvoetbalbond FIFA 9,5 miljoen dollar, dus bijna 100 miljoen dirham. Volgens Al Massae was de premie van de FIFA tot nu toe van 6 miljoen dollar.
Het geld zal worden gebruikt om de voorbereidingsstages en de verplaatsingen van het nationaal elftal tijdens het WK in Rusland te betalen. Een deel zal tevens aan de spelers worden gegeven.
Als Marokko goed presteert op het wereldkampioenschap dan zal de premie naar omhoog worden herzien en zullen ook de clubs van het Botola kampioenschap hun deel ontvangen.
Marokko plaatste zich zaterdagavond voor het WK-2018 door Ivoorkust op eigen veld met 2-0 te verslaan. Het Marokkaans elftal kwalificeerde zich 20 jaar geleden voor het laatst voor een wereldkampioenschap (1998 in Frankrijk).
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko