Zoeken

Zoveel krijgt de Marokkaanse voetbalbond dankzij de kwalificatie van de Atlas Leeuwen

13 november 2017 - 12:08 - Sport

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De kwalificatie van de Atlas Leeuwen voor het WK-2018 in Rusland is een echte financiële meevaller voor de Marokkaanse voetbalbond.

Elk team dat zich plaats voor het wereldkampioenschap voetbal krijgt namelijk van de Wereldvoetbalbond FIFA 9,5 miljoen dollar, dus bijna 100 miljoen dirham. Volgens Al Massae was de premie van de FIFA tot nu toe van 6 miljoen dollar.

Het geld zal worden gebruikt om de voorbereidingsstages en de verplaatsingen van het nationaal elftal tijdens het WK in Rusland te betalen. Een deel zal tevens aan de spelers worden gegeven.

Als Marokko goed presteert op het wereldkampioenschap dan zal de premie naar omhoog worden herzien en zullen ook de clubs van het Botola kampioenschap hun deel ontvangen.

Marokko plaatste zich zaterdagavond voor het WK-2018 door Ivoorkust op eigen veld met 2-0 te verslaan. Het Marokkaans elftal kwalificeerde zich 20 jaar geleden voor het laatst voor een wereldkampioenschap (1998 in Frankrijk).

Lees meer

WK-2018: Atlas Leeuwen mogen vrouwen meenemen

Goed nieuws voor de Atlas Leeuwen. De spelers zullen hun vrouwen en kinderen naar Rusland mogen meenemen voor het WK-2018 in juni volgend jaar.

Voetbalbond geeft miljoenen uit voor Marokko-Ivoorkust

De Marokkaanse voetbalbond FRMF heeft in aanloop van de beslissende kwalificatiewedstrijd tegen Ivoorkust in november, besloten om miljoenen dirhams uit te geven om het...

Atlas Leeuwen krijgen 500.000 dollar van Afrikaanse voetbalbond

De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat 500.000 dollar ontvangen van de Afrikaanse voetbalbond als steun voor de deelname van de Atlas Leeuwen aan het WK-2018 in Rusland.

Marokko: 20 miljoen dirham om elftal voor WK voor te bereiden

De Marokkaanse voetbalbond FRMF heeft een budget van 20 miljoen dirham vrijgegeven om de Atlas Leeuwen voor te bereiden op het WK-2018 in Rusland.

WK-kwalificatie Marokko: Koning Mohammed VI feliciteert Atlas Leeuwen

Koning Mohammed VI heeft vanavond het Marokkaans elftal en bondscoach Hervé Renard gefeliciteerd na de kwalificatie van Marokko voor het WK-2018.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team