4 juli 2020 - 16:10 - Marokko
De Andalusische Vereniging voor mensenrechten (APDHA) heeft met de steun van 66 Marokkaanse en internationale mensenrechtenorganisaties, de vrijlating gevraagd van 110 politieke gevangenen in Marokko.
In een open brief aan Koning Mohammed VI uiten de ondertekenaars hun bezorgdheid over de situatie van "politieke en opiniegevangenen" in Marokko, inclusief de Hirak-gevangenen, terwijl het koninkrijk geteisterd wordt door de coronapandemie.
De situatie is "zeer zorgwekkend" volgens de organisaties die vrezen voor het leven van deze kwetsbare gevangenen in gevangenissen waar zowel ambtenaren als gedetineerden positief testten op het coronavirus.
Om deze redenen roept de APDHA Koning Mohammed VI op om politieke en opiniegevangenen, waaronder die van de Rif, vrij te laten "zoals het enkele weken geleden deed met honderden andere gevangenen".
Volgens de vereniging hebben decennia van "repressie, schande en verlatenheid" tot de protesten in de Rif geleid. De meest recente gebeurtenis vond plaats op 28 oktober 2016, toen visverkoper Mohsin Fikri werd verpletterd, terwijl hij probeerde zijn in beslag genomen vis uit een vuilwagen te halen.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht