10 april 2024 - 14:00 - Sport
Het Marokkaanse vrouwenelftal heeft dinsdag een bittere 0-2 nederlaag geleden tegen Zambia in de returnwedstrijd van de laatste kwalificatieronde voor de Olympische Spelen van Parijs 2024. De droom van deelname aan de Spelen is hiermee definitief gebroken.
De Atlas Leeuwinnen, die hun geblesseerde kapitein Ghizlane Chebbak misten, wisten het goed georganiseerd Zambiaans team niet te overmeesteren. De Zambiaanse vrouwen domineerden de eerste helft en namen in de 40e minuut de leiding door een doelpunt van Barbara Banda.
Lees ook: Atlas Leeuwinnen stap dichter bij Olympische Spelen na verslaan Zambia
In de tweede helft probeerde Marokko meer druk te zetten, maar het lukte de ploeg niet om tot scoren te komen. De precisie ontbrak en Zambia verdedigde goed. In de verlengingen besliste Barbara Banda de wedstrijd met haar tweede doelpunt, waardoor Zambia zich met een 4-2 totaalscore kwalificeerde voor de Olympische Spelen.
Lees ook: Atlas Leeuwinnen als heldinnen ontvangen in Marokko (video)
De teleurstelling is groot bij de Atlas Leeuwinnen, die na hun overwinning in de heenwedstrijd (2-1) hoopten op een ticket naar Parijs. De ploeg heeft laten zien over talent te beschikken, maar moet nu de komende jaren hard werken om zich te kwalificeren voor een groot internationaal toernooi.
Auto in ravijn door mist op kustweg Al Hoceima
Celstraf voor Marokkaan na Gaza-kritiek op Saudi-Arabië
Marokkaanse cannabistruck gestolen, eigenaar waarschuwt zelf politie
Oumi Rayane zet journalist op zijn plaats (video)
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten