Zoeken

Dalende olieprijzen meevaller voor Marokko

25 april 2020 - 12:40 - Economie

Geschreven door Said A.

De olieprijzen zijn als gevolg van de coronavirus pandemie in de afgelopen weken sterk gedaald, een meevaller voor Marokko. Het koninkrijk kan van de situatie gebruik maken om zijn olierekening te verlagen.

Mariam Cherqaoui, academicus en expert in economie, financiën en ondernemerschap, vertelde aan persagentschap MAP dat de daling van de olieprijzen enkel voordelig kunnen zijn voor Marokko daar het land 80 procent van zijn energiebehoefte invoert.

Volgens de expert kan Marokko ook van deze daling gebruik maken om de energierekening van Marokkaanse huishoudens en bedrijven te verlagen in deze moeilijke periode.

Het koninkrijk moet volgens Cherqaoui investeringen in de verwerkende industrieën aanmoedigen om de nationale industriesector van deze trend te doen profiteren en eigen reserves op te bouwen.

De daling van de olieprijzen is te wijten aan de staking van een groot deel van de activiteiten in de wereld en een afname van het verkeer als gevolg van de coronavirus pandemie. Andere reden is de concurrentie en een overvloedig aanbod van grote olieleveranciers zoals Saoedi-Arabië en Rusland.

Lees meer

Tien miljoen Marokkanen in precaire situatie

Door de coronavirus pandemie in de wereld is de armoede met één procentpunt toegenomen in Marokko.Dat blijkt uit een nieuw rapport van het VN-ontwikkelingsprogramma, de...

Coronavirus epidemie zal "ernstige economische gevolgen" hebben voor Marokko

Het Amerikaans blad Foreign Policy heeft onderzoek gedaan naar de gevolgen van de coronacrisis op de Afrikaanse economie. In het onderzoek is ook aandacht voor Marokko.

Marokko: Ramadan breekt prijzen

Prijzen van voedsel in Marokko hebben sinds het begin van de Ramadan én in tegenstelling tot de vorige jaren, een historische daling meegemaakt. Reden daarvan is de coronacrisis.

Coronavirus Marokko: record daling invoer Chinese thee

In het eerste kwartaal van het jaar is de invoer van Chinese thee in Marokko met ruim 46 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

Sterke daling geldoverdrachten Marokkanen in het buitenland verwacht

De toeristische inkomsten, geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland en directe buitenlandse investeringen zullen naar verwachting sterk dalen in de loop van 2020.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team