Geldoverdrachten wereld-Marokkanen met 11,14 procent gedaald
De coronacrisis heeft ernstige gevolgen voor meerdere sectoren in Marokko maar ook voor de geldoverdrachten van Marokkanen die in het buitenland wonen.
- Economie
De geldoverdrachten van migranten in de wereld zijn in de afgelopen maanden sterk gedaald. De Verenigde Naties verwachten een daling van 20 procent in 2020.
Vorig jaar stuurden migranten wereldwijd 554 miljard dollar naar de landen van herkomst, meer dan driemaal het bedrag van de officiële ontwikkelingshulp. Volgens de VN is dit bedrag ook hoger dan de directe buitenlandse investeringen.
Ruim 200 miljoen migranten in de wereld sturen regelmatig geld naar hun families in de landen van herkomst.
Door de wereldwijde coronacrisis verloren echter veel migranten hun werk, voornamelijk in de toeristische en landbouwsectoren. Gevolg daarvan is een verwachte daling van 110 miljard dollar van de geldoverdrachten naar de landen van herkomst.
Volgens het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) is een andere reden van deze achteruitgang, de sluiting van geldtransfer agentschappen vanwege de pandemie in veel landen.
Lees meer
De coronacrisis heeft ernstige gevolgen voor meerdere sectoren in Marokko maar ook voor de geldoverdrachten van Marokkanen die in het buitenland wonen.
De geldoverdrachten van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar Marokko blijven dalen sinds het begin van de wereldwijde gezondheidscrisis.
De directe buitenlandse investeringen in Marokko zijn met 19,5 procent gedaald tot eind februari.
Minister Mohamed Benchaaboun van Economie en Financiën heeft dinsdag laten weten dat de meeste bedrijven in Marokko na Eid ul-Fitr hun activiteiten zullen mogen hervatten.
Ondanks de wereldwijde gezondheidscrisis zullen de geldtransfers van wereld-Marokkanen naar Marokko in 2020 met slechts 5 procent dalen. Dat stelt Bank Al Maghrib.