28 februari 2025 - 17:14 - Wereld
De maand Ramadan begint op zaterdag 1 maart 2025 in België. Dat bevestigt het Moslimexecutieve van België deze namiddag.
De moslimorganisatie laat weten dat de begindatum van de Ramadan maandagavond door de Raad van Theologen werd vastgesteld.
Lees ook: Officieel: Ramadan 2025 begint op zaterdag 1 maart in Nederland
Volledige persverklaring:
Ramadanwensen van het EMB voor 2025
Naar aanleiding van de vergadering van de Raad van Theologen van vandaag via videoconferentie, is het Executief van de Moslims van België (EMB), de representatieve orgaan van de islamitische eredienst, verheugd aan te kondigen dat de vastenmaand Ramadan dit jaar zal beginnen op zaterdag 1 maart 2025.
Het EMB wenst de gehele moslimgemeenschap in België een gezegende maand toe en hoopt dat deze periode in het teken zal staan van wijsheid, geduld en vooral solidariteit met degenen die getroffen zijn door de opeenvolgende natuurrampen en humanitaire crises van de afgelopen maanden.
Het EMB roept moslimburgers op om deze maand te benutten om extra gebeden te verrichten voor zieken en kwetsbaren, voor de overledenen en voor alle families die rouwen om het verlies van een of meerdere dierbaren.
Moge deze maand Ramadan een tijd zijn van verzoening en rust, waarin harten dichter bij elkaar komen in een geest van broederschap en welwillendheid. Moge vrede zegevieren over verdeeldheid, rechtvaardigheid en waardigheid hersteld worden voor alle lijdende bevolkingen, en moge het licht van deze gezegende maand een pad van hoop verlichten naar een meer verenigde en harmonieuze wereld.
Moge God Zijn barmhartigheid schenken aan de gehele mensheid en eenieder leiden op het pad van vrede, liefde en solidariteit.
Voor het Bureau van het EMB,
Mehmet ÜSTÜN, Voorzitter
Lees ook: Marokko stuurt honderden imams naar het buitenland voor Ramadan
In meerdere andere landen waaronder Saoedi-Arabië, Nederland en Frankrijk begint de Ramadan eveneens op zaterdag. In Marokko moet de officiële datum van het begin van de maand Ramadan nog worden bevestigd.
Ramadan duurt 29 tot 30 dagen en is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens Ramadan is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart.
Zijn droom? Marokko vertegenwoordigen op de Olympische Winterspelen
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?
Algerije verspilde 50 miljard dollar aan Sahara-kwestie
Libanese president Joseph Aoun looft Marokko in Algiers