1 maart 2025 - 06:00 - Marokko
Het Ministerie van Habous en Islamitische Zaken heeft aangekondigd dat de Ramadan in Marokko op zondag 2 maart 2025 begint. De waarneming van de maansikkel op vrijdag 28 februari leverde geen resultaat op.
Na het Al-Maghrib gebed op vrijdag 29 Sha’aban 1446 van de Hidjra, hebben de gedelegeerden van het ministerie in het hele land, evenals de eenheden van de Koninklijke Strijdkrachten, de maansikkel niet waargenomen. Het persbericht van het ministerie stelt: "1lle gedelegeerden van het ministerie in het Koninkrijk en de eenheden van de Koninklijke Strijdkrachten die betrokken zijn bij de waarneming, hebben de niet-waarneming van de maansikkel bevestigd".
Lees ook: Officieel: Ramadan 2025 begint op zaterdag 1 maart in Nederland
De maand Sha’aban zal dus 30 dagen duren. De eerste Ramadan van het jaar 1446 van de Hidjra zal daarom op zondag 2 maart 2025 zijn. Deze officiële aankondiging stelt de begindatum van de heilige maand vast.
Lees ook: Officieel: Ramadan 2025 begint op zaterdag 1 maart in België
De meeste andere landen in de regio en in Europa beginnen de Ramadan op zaterdag 1 maart 2025.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor