28 februari 2025 - 17:08 - Wereld
Saoedi-Arabië heeft bevestigd dat de Ramadan op zaterdag 1 maart 2025 begint, nadat de maansikkel is waargenomen. Dit betekent dat de Ramadan ook in Nederland morgen, op zaterdag 1 maart 2025, van start gaat.
Volgens de Saoedische religieuze autoriteiten werd de maansikkel die de maand Ramadan 2025 aankondigt deze vrijdag waargenomen. De eerste dag van de maand Ramadan valt dus op zaterdag.
Lees ook: Marokko schakelt over op Ramadan-tijd
Moslims volgen al duizenden jaren de traditie van het zoeken naar de sikkel om het begin van de Ramadan te bepalen, evenals de twee belangrijkste feestdagen in de Islam, Eid al-Fitr en Eid al-Adha.
Lees ook: Ramadan is "Marokkaanse Super Bowl"
Ramadan is de negende maand van de Islamitische kalender. Vasten tijdens deze maand is één van de vijf zuilen van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het geven van aalmoezen en de bedevaart. Ruim 1,8 miljard moslims over de hele wereld zullen tijdens de Ramadan elke dag van zonsopgang tot zonsondergang vasten.
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Nieuw record verbroken in Marokko
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen