29 juni 2024 - 20:30 - Marokko
Sportmerk Nike heeft zich samen met de Franse sneakerwinkel Opium verenigd om een unieke Jordan Air Ship Zellige te creëren. De schoen, geïnspireerd op het Marokkaanse zellige-tegelwerk, is een eerbetoon aan de Marokkaanse roots van de oprichters van Opium en viert de traditionele kunstvorm.
Yace en Mounir, de oprichters van Opium, zijn Franse Marokkanen met een passie voor streetwear. In 2001 richtten ze hun winkel op in de Parijse wijk Châtelet, met als doel de streetwearcultuur in Frankrijk te promoten en jongeren te inspireren om hun eigen creativiteit te uiten.
Lees ook: Puma lanceert Marokkaanse sneakers-collectie
De Jordan Air Ship Zellige is een limited edition sneaker met een design dat is geïnspireerd op zellige, handgemaakte geglazuurde tegels die veel gebruikt worden in de Marokkaanse architectuur. De schoen heeft een beige bovenkant met zwarte en paarse accenten, en op de hiel en tong prijken sterren. Het meest opvallende kenmerk is echter het zellige-motief op de swoosh en de binnenkant van de schoen.
Lees ook: Nieuw Marokkaans ontwerp voor New Balance sneakers
In een video die online is gedeeld, is te zien hoe de schoen tot stand is gekomen. De video toont een reis door Marokko, waar de ontwerpers inspiratie opdoen in de traditionele zellige-kunst en de bruisende cultuur van Casablanca. De Jordan Air Ship Zellige is meer dan een sneaker, het is een eerbetoon aan Marokkaanse kunst en erfgoed. De schoen is vanaf 29 juni verkrijgbaar op de website van Opium voor €150.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen