26 oktober 2020 - 20:10 - Marokko
De Nederlandse ondernemer Gemma van de Burgt runde ruim tien jaar een succesvolle kookstudio in Marrakesh: Souk Cuisine. Ze verliet Marokko samen met haar zoontje van 10 jaar vanwege de corona-uitbraak, maar kan in Nederland nergens terecht.
Toen Marokko op slot ging omwille van de coronapandemie, bleven de toeristen weg en sloeg de armoede in het land toe. RTL-Nieuws schrijft dat Gemma in juli Marokko verliet om samen met haar zoon Dylan terug te keren naar Nederland.
Gemma is realistisch en zegt dat ze niet verwachtte dat ze in haar geboorteland met open armen ontvangen zou worden. Ze hoopte echter wel dat er rekening zou worden gehouden met het feit dat haar situatie een gevolg is van de corona-uitbraak.
Ze logeerde volgens dezelfde bron afgelopen weken bij vrienden en kennissen in verschillende steden, maar moest zich op een gegeven moment settelen omdat haar zoontje naar school diende te gaan. Ze woont nu in een tijdelijke studio waardoor ze zich niet bij de gemeente kan inschrijven en dus geen recht heeft op steun.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt