31 december 2020 - 16:40 - Wereld
Syriëganger Maher H., die in 2014 terug naar Nederland keerde, moet het land verlaten. Zijn Nederlandse nationaliteit is ingetrokken, omdat hij is veroordeeld voor het plegen van terroristische misdrijven in Syrië.
De 26-jarige Maher H. vocht in Syrië met radicaalislamitische groeperingen. Toen hij in 2014 terug naar Nederland keerde, werd hij veroordeeld tot drie jaar cel. De staatssecretaris van Justitie en Veiligheid trok daarom zijn Nederlandse paspoort in. Maher H. ging daartegen in beroep bij de rechtbank in Den Haag omdat hij van oordeel is dat dit een dubbele straf is. Hij vindt ook dat hij zwaarder wordt gestraft dan Syriëgangers die geen tweede nationaliteit hebben.
Omdat de rechtbank oordeelde dat zijn beroep in september 2019 ongegrond was, ging H. daarna naar de Raad van State. Die oordeelt nu dat H. inderdaad een ongelijke behandeling krijgt, maar dat is gerechtvaardigd omdat hij zich met zijn acties in Syrië ook tegen Nederland heeft gekeerd. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan terrorisme, met als gevolg dat hij ‘essentiële belangen van de staat’ heeft geschaad waardoor zijn ‘band met Nederland’ niet meer kan bestaan.
De Raad van State is van mening dat Maher H. niet tweemaal gestraft wordt voor hetzelfde feit. De celstraf van drie jaar is een juridische maatregel, terwijl het intrekken van zijn paspoort een bestuurlijke maatregel betreft. Maher H. wordt bovendien niet stateloos omdat hij ook over een Marokkaans paspoort beschikt.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt
Amerikaanse generaal wil militaire bases naar Marokko verplaatsen
EasyJet weigert vergoeding na geannuleerde vlucht in Marokko
Helden! Agenten redden Rotterdamse Samih in zwartste uur na hartaanval vader
Antwerpse drugsbaas Omar Govers ziet celstraf oplopen tot 53 jaar
Britse regering zet streep door megakabel Marokko-VK