22 februari 2022 - 18:23 - Marokko
Het stadsbestuur van Marrakech gaat een grootschalig plan lanceren om zich over zwerfdieren in de stad te ontfermen. Een opvangcentrum en een sterilisatiecampagne maken deel uit van dit plan.
Het plan is een antwoord op de hevige kritiek vanuit de samenleving op het beheer van zwerfhonden in de stad. Hun aantal lijkt de laatste jaren te zijn toegenomen, voornamelijk als gevolg van de ophoping van afval en de ondoeltreffendheid van de aanpak, meldt L’Economiste.
Lees ook: Marokkaanse organisaties zetten zich in voor 3 miljoen zwerfhonden
Roedels honden zwerven door de straten van de toeristische stad en kunnen een gevaar vormen voor de inwoners. Vorig jaar registreerde de stad één dode en verscheidene gewonden als gevolg van hondenbeten. De honden zijn soms ook drager van hondsdolheid. De oprichting van een asiel zal het mogelijk maken om de stad vrij te maken van zwerfdieren. De stad belooft "een goede behandeling" van de zwerfdieren, aldus dezelfde bron.
Lees ook: Salé overrompeld door zwerfhonden
Het gemeentebestuur van Marrakech is inmiddels ook begonnen met een opknapbeurt. Het gaat met name om netheid, de opwaardering van groenzones en het ophalen van vuil. Het doel is om de stad voor te bereiden op de terugkeer van toeristen.
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd