10 november 2022 - 11:00 - Marokko
De Bondspresident van Zwitserland, Ignazio Cassis, en de Marokkaanse minister van Energietransitie en Duurzame Ontwikkeling, Leila Benali, hebben maandag een overeenkomst ondertekend waardoor Zwitserland zijn CO₂-uitstoot zal kunnen verminderen door middel van projecten in Marokko.
Het akkoord werd bereikt tijdens de 27ᵉ Klimaatconferentie (COP27) in Egypte. Het zal Zwitserland in staat stellen zijn CO₂-uitstoot te verminderen via projecten in Marokko, aldus Ignazio Cassis in een tweet.
Lees ook: Hernieuwbare energie: nieuwe overeenkomsten tussen Marokko en Israël
Marokko heeft zich ook aangesloten bij een nieuw initiatief om steenkool tegen 2040 uit te bannen. De speciale VN-gezant voor klimaatverandering, Michael Bloomberg, heeft maandag zijn steun uitgesproken voor de 25 landen die bij het project betrokken zijn, waaronder Marokko.
Lees ook: Hernieuwbare energie: Marokko heeft grote ambities
Deze landen zullen worden bijgestaan bij de ontwikkeling van bedrijfsplannen en hun nationaal beleid en zullen toegang krijgen tot technische middelen die nodig zijn om investeringen in de hernieuwbare energiesector aan te trekken.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs