30 januari 2022 - 19:40 - Economie
Marokko heeft besloten zijn ambities op het gebied van hernieuwbare energie op te voeren om het huidige streefdoel van 52% van het nationale energieaanbod in 2030 te overschrijden.
De minister van Energietransitie en Duurzame Ontwikkeling, Leila Benali, deed deze mededeling in het parlement en zei dat er inmiddels nieuwe investeringsprogramma’s voor hernieuwbare energie zijn opgestart. 61 projecten met een totale capaciteit van bijna 4,6 gigawatt en een investering van 53 miljard dirham worden momenteel uitgevoerd of uitgewerkt.
Lees ook: Marokko: 50 projecten voor hernieuwbare energie
Daarnaast is er ook een programma ontwikkeld met een totale capaciteit van 400 megawatt voor fotovoltaïsche zonne-energieprojecten, om kleine en middelgrote ondernemingen te steunen en banen te creëren, evenals een programma om ontziltingsinstallaties voor zeewater, van energie te voorzien via hernieuwbare energiebronnen.
Het is ook de bedoeling meer schone elektriciteit te leveren aan industriegebieden, aldus Benali, volgens wie de eerste fase het industriegebied van Kenitra zal worden voorzien van bijna 160 gigawattuur energie, terwijl aan de prioritaire industriegebieden bijna 800 gigawattuur zal worden geleverd.
Het Marokkaans beleid berust op drie pijlers: de ontwikkeling van nieuwe beleidsvormen en het volgen van wegen van duurzaamheid in alle sectoren; de intensivering van de regionale samenwerking als pijler voor de continuïteit van de energievoorziening en de verbetering van de wet- en regelgeving met het oog op de bevordering van binnen- en buitenlandse investeringen.
Lees ook: Dakhla krijgt zonnepark van 1 MW
In dit verband pleit de bewindsvrouw voor de invoering van een bijzondere procedure voor onteigening in het algemeen belang en de vereenvoudiging van de procedures voor de onteigening of tijdelijke ingebruikneming van grond die toebehoort aan de bosbouwsector.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!