19 juni 2021 - 15:00 - Marokko
Marokko stijgt 9 plaatsen in de rangschikking van de vredesindex 2021 (GPI 2021) van het Instituut voor Economie en Vrede (IEP) en staat op de eerste plaats in de Maghreb en 79ᵉ in de wereld, op een totaal van 163 onafhankelijke staten en gebieden.
Het is de vijftiende keer dat er een IEP-verslag wordt gemaakt. Dit rapport vertrekt vanuit drie indicatoren om de toestand van de vrede te meten. Daartoe behoren het niveau van maatschappelijke zekerheid en veiligheid, de omvang van lopende nationale en internationale conflicten en de mate van militarisering.
Lees ook: Marokko ondanks crisis veiligste bestemming van Afrika
Aan de hand van deze criteria schuift Marokko met een score van 2,015 negen plaatsen op in de rangschikking voor 2021 en komt het op de 79ᵉ plaats te staan, ondanks een verlies van 0,038 punten. Het koninkrijk staat op de 15e plaats in Afrika, na Mauritius, Ghana, Botswana, Sierra Leone, Gambia, Senegal, Tanzania, Malawi, Equatoriaal-Guinea, Namibië, Eswatini, Madagaskar, Zambia en Liberia.
Wat de veiligheid van de samenleving betreft, behaalt Marokko een score van 2,261, aldus het onderzoek. Daarbij wordt erop gewezen dat de score van 1,865 dezelfde is als vorig jaar op het criterium van de omvang van de aanhoudende nationale en internationale conflicten. Anderzijds kwam het land uit op 1.798, met een duidelijke verandering in de mate van militarisering. Volgens de GPI 2020 vertegenwoordigen de directe en indirecte economische kosten van geweld 6% van het Marokkaanse bbp.
Het door het IEP gepubliceerde GPI 2021-rapport bestrijkt 99,7% van de wereldbevolking.
Sihame El Kaouakibi krijgt euro schadevergoeding
Brusselse agenten veroordeeld voor dodelijke achtervolging Ouassim en Sabrina
Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Koning Mohammed VI blijft in de Verenigde Arabische Emiraten
Spionagesatellieten: Marokko verkiest Israël
Hakim Ziyech reageert en drijft de spot met Fati Jamali
Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Koning Mohammed VI blijft in de Verenigde Arabische Emiraten
Spionagesatellieten: Marokko verkiest Israël
Luchthaven Tanger wordt groter en moderner
Daklozen in Tanger in strijd tegen de koude: een roep om hulp
Marokko’s ambitieuze snelwegprojecten in volle gang
Legt Ryanair nieuw beleid op aan reizigers naar Marokko?
Bouw Mohammed VI-toren in laatste fase