Fnideq krijgt industriezone om te concurreren met Sebta
In de regio van Fnideq wordt een nieuwe economische activiteitszone van 90 hectare aangelegd om met Sebta te concurreren.
14 juni 2020 - 16:20 - Economie
Tegen 2050 zullen tien nieuwe dammen worden gebouwd met een capaciteit van 2300 miljoen m3 in het bekken van Sebou in Marokko.
Met de nieuwe dammen streeft Marokko naar een beter beheer van het risico op overstromingen en de oppervlaktewatervoorraden in de regio.
Het Sebou bekken heeft reeds elf dammen. Ook wordt momenteel één nieuwe dam gebouwd.
De aanleg van nieuwe dammen en een beter beheer van de watervoorraden zullen volgens Rabat een positieve impact hebben op de sociaal-economische en ecologische ontwikkeling van het land.
Het Sebou-bekken is een van de grootste hydraulische bekkens in Marokko en wordt gebruikt voor de irrigatie van ruim 1,8 miljoen hectare aan landbouwgronden.
Lees meer
In de regio van Fnideq wordt een nieuwe economische activiteitszone van 90 hectare aangelegd om met Sebta te concurreren.
In het noorden van Marokko zullen drie "grote dammen" worden gebouwd om de steeds groeiende vraag naar water het hoofd te bieden.
De Marokkaanse vastgoedontwikkelaar "Palmeraie Développement" gaat via haar dochterondernemingen "Saada Côte d’Ivoire" en "Invimo" 15.000 woningen in Ivoorkust bouwen.
In 2021 worden er in Marokko vijf nieuwe grote werven opgestart voor de bouw van dammen met een capaciteit van 525 miljoen m³ en voor een geschatte totale kostprijs van 4,8...
Marokko is al druk bezig met plannen voor na de coronavirus pandemie. Het koninkrijk wil tegen 2040 zijn actuele spoornet verdubbelen naar 4400 km.