12 februari 2021 - 20:00 - Economie
In 2021 worden er in Marokko vijf nieuwe grote werven opgestart voor de bouw van dammen met een capaciteit van 525 miljoen m³ en voor een geschatte totale kostprijs van 4,8 miljard dirham. Deze projecten maken deel uit van het nationaal waterplan (PNE 2020-2050) dat afgelopen januari van start is gegaan en dat een uitbreiding is van het prioritaire waterprogramma dat door Koning Mohammed VI is goedgekeurd.
De bouw van deze dammen gaat van start in 2021, meldt La Vie éco. Concreet gaat het over de dam op Oued Lakhdar, in de provincie Azilal, de dammen van Taghzirt in de provincie Beni-Mellal, Tamri in het departement Agadir Ida-Outanane en Alkhankro in Figuig. Ook wordt de Imfout-dam in Settat opgewaardeerd.
De projecten zijn onderdeel van het nationale programma voor drinkwatervoorziening en irrigatie 2020-2027, met de ambitie om de totale capaciteit van dammen te vergroten tot 27 miljard m³.
Marokko heeft een aanzienlijke waterinfrastructuur verworven dankzij een proactief waterbeleid. Er zijn in totaal 149 grote dammen met een totale capaciteit van meer dan 19 miljard m³ en 133 kleine dammen in gebruik.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!