14 februari 2023 - 08:00 - Economie
De Marokkaanse regering voert een onverzettelijke strijd tegen de stijging van de prijzen en speculatie. Er werden in de afgelopen weken tonnen aan voedingsmiddelen, die in niet-geautoriseerde magazijnen waren opgeslagen, tijdens inspecties in beslag genomen.
De lokale overheden in verschillende provincies en prefecturen hebben gemengde commissies opgericht die verantwoordelijk zijn voor het volgen en controleren van de voedingsprijzen. Deze commissies hebben de opdracht om de kwaliteit van de producten die te koop worden aangeboden te controleren, te vechten tegen oneerlijke handelspraktijken en het aantal tussenpersonen te verminderen om een eerlijke toeleveringsketen te waarborgen van de producent naar de groothandelaar, om zo de koopkracht van de burgers te beschermen, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
Lees ook: Marokko: minister rechtvaardigt hoge melkprijzen
Deze landelijke mobilisatie heeft resultaat opgeleverd. Meerdere tonnen producten, die in niet-geautoriseerde opslagplaatsen werden gehouden, zijn in beslag genomen en tientallen verordeningen zijn opgesteld. Enkel in Rabat werd in de afgelopen dagen 11,8 ton voedingsmiddelen in beslag genomen.
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Sofyan Amrabat bereid om als "doelman" te spelen
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Georgina Rodriguez’s knipoog aan Marokko (foto’s)
Van Waalwijk tot Marokko: Hennie’s onvermoeibare zoektocht naar slachtoffers aardbeving
Nieuwe Dacia C-Néo in Marokko gemaakt?
Marokko stormt wereldtop binnen als tomatenexporteur
Chinese investeringen in Afrika: Marokko op het podium
Marokko, toekomstige waterstofgigant?
Marokko: dit is de reden voor het vertrek van Heineken
Juridische overwinning voor Marokkaanse fosfaatgroep in VS
Goed nieuws voor werknemers in Marokko
Sterke daling aantal wereld-Marokkanen op luchthaven Al Hoceima