29 oktober 2022 - 22:00 - Economie
De wapenwedloop tussen Algiers en Rabat is nog aan de gang. Algerije besloot onlangs haar militaire begroting te verdubbelen en ook Marokko is van plan zijn defensie- en wapenuitgaven in 2023 met 3,6% op te schroeven.
Marokko zal volgend jaar een bedrag van 11,03 miljard dollar uitgeven aan defensie. Dit bedrag komt niet overeen met het voorlopige budget van het departement, dat was opgenomen in de ontwerp begrotingswet 2023, benadrukt een nota van het ministerie van Financiën. Daarin staat ook dat de Raad van Bestuur in plaats daarvan 5,2 miljard dollar zal toewijzen aan de defensieportefeuille.
Lees ook: Marokko wil sterkste militaire macht in Noord-Afrika worden
Volgens de toelichting komt het bedrag dat het ministerie van Defensie mag uitgeven bovenop het overschot van de begroting van het voorgaande jaar. Het zal worden gebruikt voor "de aankoop en het herstel van uitrusting voor de Royal Armed Forces".
Lees ook: Marokko leent 95 miljoen euro voor bouw Navantia-patrouilleboot
De begroting houdt een stijging in van 3,6% ten opzichte van de jaarlijkse begrotingswet 2022, waarin een budget was opgenomen van 10,64 miljard dollar, aldus het document. Met de stijging is Defensie opnieuw de ministeriële portefeuille die het meest uitgeeft, op Onderwijs en Sport na.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst
Duitse Benteler bouwt nieuwe fabriek in Marokko
Marokko ontdekt massale fraude met geldtransfers
Economische groei Tanger-Tetouan-Al Hoceima verbergt kloof
Turkije en Marokko willen miljardenhandel eerlijker verdelen