2 december 2022 - 16:00 - Economie
Het aantal vereiste documenten voor de behandeling van investeringsdossiers in Marokko wordt vanaf volgend jaar met bijna de helft gereduceerd.
Ghita Mezzour, de minister belast met digitale transformatie en administratieve hervorming, legde deze verklaring af in het parlement in antwoord op vragen over de voortgang van het programma ter bevordering van investeringen, zoals aanbevolen door Koning Mohammed VI.
Lees ook: Koning Mohamed VI wil 550 miljard dirham aan investeringen aantrekken
Volgens de minister heeft haar afdeling samengewerkt met de regionale investeringscentra (CRI) om investeringsgerelateerde procedures vast te stellen. Tevens werd het platform "CRI-invest" geactualiseerd om het aantal voor investeringen vereiste documenten te verminderen.
Lees ook: Marokko wil meer investeringen van Marokkaanse diaspora
In negen regio’s zijn al voorlichtings- en bewustmakingssessies voor ambtenaren gehouden om hen te ondersteunen bij de invoering van vereenvoudigde administratieve procedures voordat het platform officieel van start ging, benadrukte zij.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje