2 oktober 2022 - 15:00 - Marokko
Marokko geniet een goede reputatie bij de G7+Rusland-landen. Dit blijkt uit het rapport "De reputatie van Marokko in de wereld", gepubliceerd op de website van het Koninklijk Instituut voor Strategische Studies (IRES).
Marokko heeft een veel "beter imago dan Zuid-Korea, Vietnam, Chili en de BRICS-landen (Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika). Het overtreft de goede reputatie van Turkije en alle Arabische en Afrikaanse landen", aldus de studie die door IRES werd uitgevoerd in samenwerking met het internationale bureau "Reputation Lab", gespecialiseerd in nationale merken.
Lees ook: Marokkanen in top 100 Afrikaanse leiders van morgen
In de achtste editie van deze studie, die sinds 2015 wordt uitgevoerd, is het koninkrijk 32ᵉ van 72 beoordeelde landen. In de acht jaar dat het onderzoek is uitgevoerd, heeft Marokko altijd goed gepresteerd en geniet het dezelfde reputatie als de Verenigde Staten en Indonesië. De criteria die in aanmerking werden genomen zijn het ontwikkelingsniveau, de institutionele kwaliteit en de ethiek en verantwoordelijkheid.
Lees ook: Marrakech bij beste steden voor expats
Het imago van Marokko is volgens IRES geleidelijk verbeterd van een "laag" niveau in 2015 (44,4 punten) naar een "matig" niveau in 2022 (48,6 punten). Het land deed het erg goed in Australië, Egypte, Frankrijk en China. Het slechtst werd Marokko beoordeeld in Zuid-Korea, Zweden en vooral in Spanje.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech