4 november 2019 - 13:30 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten gebruiken sinds kort drones om de teelt van cannabis in het noorden van Marokko beter te controleren.
Volgens Al Ahdath Al Maghribia werden de onbemande vliegtuigjes onlangs gekocht met als doel een beter overzicht te krijgen van de oppervlakte die voor de wietteelt wordt gebruikt in de Rif.
Het blad meent te weten dat de autoriteiten vooral op de hoogte willen blijven van de evolutie van de teelt van cannabis met een nauwkeurige telling van de gecultiveerde velden, maar ook de waterpunten die worden gebruikt door cannabisboeren.
Met de drones zullen alle cannabisboerderijen, ook in afgelegen en moeilijk toegankelijke gebieden, kunnen worden gecontroleerd, wat tot nu toe niet altijd mogelijk was.
In Marokko leven naar schatting één miljoen mensen van de cannabisteelt. De oppervlakte dat aan de teelt van cannabis wordt gewijd heeft zich in de laatste 10 jaar gestabiliseerd tussen 47.000 en 50.000 hectare.
Gezin aangevallen om plekje op strand in Al Hoceima
Drama in Marokko: man steekt politieagent "zomaar" dood
Vader Nasser Zefzafi vecht voor zijn leven in ziekenhuis
Droom van derde titel leeft: Marokko klopt Tanzania met 1-0
Realityster geweigerd bij Marokkaans restaurant
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Gezin aangevallen om plekje op strand in Al Hoceima
Drama in Marokko: man steekt politieagent "zomaar" dood
Vader Nasser Zefzafi vecht voor zijn leven in ziekenhuis
Gevaarlijk brood op straat in Marokko
Huurcrisis in Marrakech: studio kost 4500 dirham
Vier Marokkaanse leiders in top 100
Waarom Spaanse supermarkten massaal voor Marokkaans kiezen
Premier Marokko schort strenge motorcontrole op