4 november 2019 - 13:30 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten gebruiken sinds kort drones om de teelt van cannabis in het noorden van Marokko beter te controleren.
Volgens Al Ahdath Al Maghribia werden de onbemande vliegtuigjes onlangs gekocht met als doel een beter overzicht te krijgen van de oppervlakte die voor de wietteelt wordt gebruikt in de Rif.
Het blad meent te weten dat de autoriteiten vooral op de hoogte willen blijven van de evolutie van de teelt van cannabis met een nauwkeurige telling van de gecultiveerde velden, maar ook de waterpunten die worden gebruikt door cannabisboeren.
Met de drones zullen alle cannabisboerderijen, ook in afgelegen en moeilijk toegankelijke gebieden, kunnen worden gecontroleerd, wat tot nu toe niet altijd mogelijk was.
In Marokko leven naar schatting één miljoen mensen van de cannabisteelt. De oppervlakte dat aan de teelt van cannabis wordt gewijd heeft zich in de laatste 10 jaar gestabiliseerd tussen 47.000 en 50.000 hectare.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht