Marokko: drones om cannabisteelt te bestrijden
De Marokkaanse autoriteiten gebruiken sinds kort drones om de teelt van cannabis in het noorden van Marokko beter te controleren.
23 augustus 2019 - 11:00 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten willen nog strenger optreden tegen het gebruik van drones in het land. De toestellen worden als een gevaar voor de nationale veiligheid beschouwd.
Na het verbod op de invoer van met camera uitgeruste drones willen de autoriteiten nu ook hun vliegtraject gaan controleren.
Bronnen van Al Ahdath Al Maghribia berichten dat de Koninklijke Gendarmerie de nieuwe maatregelen heeft besloten nadat meerdere drones boven Marrakech werden gezien.
De eigenaar van één van de onbemand vliegtuigjes werd geïdentificeerd en gearresteerd. Hij onderging een urenlange ondervraging en werd vervolgens voor de rechter geleid.
Enkele dagen daarvoor was al een drone boven het wereldbekende Djemaa El Fna plein gezien. Het toestel filmde alles wat er op het plein gebeurde. Eerder werd een andere toestel boven de oude medina gespot. In de stad werd onlangs ook een toeriste gearresteerd die haar drone boven de residentie van Koning Mohammed VI had laten vliegen.
Lees meer
De Marokkaanse autoriteiten gebruiken sinds kort drones om de teelt van cannabis in het noorden van Marokko beter te controleren.
Marokko gaat in de komende maanden elektronische bewakingssystemen kopen om de grenzen en vitale installaties van drone-aanvallen te beschermen.
Het Marokkaans leger heeft een nieuw drone detectiesysteem aangeschaft, de Bukovel-AD van het Oekraïense bedrijf Proximus.
In Marrakech zijn twee restaurants op het Djemaa El Fna plein door de autoriteiten gesloten wegens de seksuele intimidatie van een minderjarige Franse toeriste.
Beti, Marokkaanse vereniging van landmeetkundigen, heeft begin deze week in Temara in samenwerking met de plaatselijke autoriteiten en de veiligheidsdiensten, drones ingezet om...