19 februari 2021 - 12:40 - Marokko
Het ministerie van Volksgezondheid geeft aan dat Marokko nu in het bezit is van 7 miljoen doses van het coronavaccin. Afgelopen dinsdag ontving het koninkrijk nog 500.000 doses van het Sinopharm vaccin uit China.
Ook meldt het ministerie dat het reductiegetal in Marokko is verbeterd. Deze staat sinds zondag op 0.85. Abdelkrim Meziane Belfkih van de afdeling overdraagbare ziektes sprak het publiek toe namens het ministerie. Hij meldde verder dat het sterftecijfer met 30% is gedaald. Het besmettingspercentage per 100.000 inwoners was vorige week 8,6%. Eind januari was dat nog 13,3%.
Op de wereldranglijst staat Marokko op plaats 37 wat betreft het aantal doden door het coronavirus. In Afrika staat het koninkrijk op de derde plek. Vooralsnog zijn er 8491 mensen aan het virus overleden.
Abdelkrim Meziane Belfkih vertelde ook dat er een daling is van 20% van het aantal actieve besmettingen. De afgelopen twee weken is er tevens een daling waargenomen van het aantal patiënten die op de intensive care lagen: van 744 naar 422. Dat is een daling van 37%.
In sommige regio’s is er wel een toename te zien van het aantal coronabesmettingen, zoals in Guelmim-Oued-Noun (+14,8%) en Beni Mellal-Khenifra (+4,5%). Sinds het begin van de gezondheidscrisis zijn er in Marokko 479.579 besmettingen geregistreerd.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk